9 tipů, jak ušetřit peníze v domácnosti

9 tipů, jak ušetřit peníze v domácnosti
4.8 (96%) 5 Hlasování

Jak ušetřit peníze

  1. Internetové připojení

Internet má dnes doma téměř každý. Nicméně se nabízí otázka, platíte za internet dostačující cenu? Nepřeplácíte jej? Jestliže je poskytovatel vašeho internetu společnost O2, pak si můžete se společností sjednat lepší cenové podmínky, než jsou standardně. Navštivte jejich stránky, kde se dál prodává připojení ADSL nebo také VDSL. Zde můžete usmlouvat nižší cenu. Jestliže zavoláte na infolinku s tím, že jste dostali lepší nabídku od UPC, také máte možnost získat levnější cenu. Jediným mínusem může být to, že budete nuceni se společnosti setrvat minimálně jeden rok.

UPC má třeba internetovou stránku stabilniinternet.cz, kde poskytuje internetové připojení se stahováním 10 Mb/s a nahráváním 1 Mb/S. Tento internet je pro většinu kancelářské práce v normě. Rychlost bude nedostačující pro ty, kteří stahují a sdílí velké soubory. Když chcete internet rychlejší, ale 240 Mb/s je pro vás moc, můžete společně se sousedy vyzkoušet sdílené připojení. Musíte si však koupit přístroj, který zvyšuje dosah wi-fi.

  1. Data a volání

Mobilní revoluce, která před nedávnem proběhla, výrazně pomohla všem uživatelům mobilních telefonu, kteří měsíčně utratili víc jak 1 000 Kč za rok. Jestliže tolik nevoláte, revoluce se vás téměř nedotkla a nic nepřinesla. Pokud, ale vaše měsíční hovorné přesáhne 500 Kč měsíčně. pak se vás změny výrazně dotkli. Dnes téměř všechny společnosti nabízejí neomezený tarif do 600 Kč s 1,5 GB internetem. Proto zvažte jak jste na tom s voláním a přečtěte si článek jak ušetřit na mobilních operátorech.

  1. Energie

Provedli jste změnu svého dosavadního dodavatele plynu nebo elektřiny? Je dobré si pravidelně procházet účty, jestli cena je stále pro vás přijatelná a není vysoká. V rámci toho vám může pomoci srovnávač energií. Můžete si tak jednotlivé dodavatele porovnat a najít toho nejlepšího. A jak jinak šetřit na energiích? Pevný počítač můžete vyměnit za notebook, pokud na něm nehrajete hry či nevytváříte 3D animace úplně na kancelářskou práci postačují. Máte-li klasické či úsporné žárovky, vyměňte je za LED žárovky. Pozor, ty však také kupujte jen od firem, které znáte. Máte-li nějaký spotřebič, který už má své odžité, vybírejte spotřebič s lepší energetickou třídou. Uvidíte, že návratnost (kterou můžete spočítat) se vám vyplatí. Myslete však i na to, jakou životnost od spotřebiče očekáváte. Čtěte také článek 7 Tipů jak ušetřit na elektřině.

  1. Nákup s kreditní kartou

I během nakupování se dá šetřit. Nemusí to být jen za pomoci různých slevových akcí, které mají supermarkety a hypermarkety pravidelně. Kreditní karta Citibank a Raiffeisenbank vám z každé platby, kterou provedete, vrátí 2%. Za měsíc tak můžete navíc získat 1000 až 2000 Kč. Ovšem kreditní karta bez těchto odměn také nemusí být špatné. Když vhodně kombinujete kreditní kartu, své cash-flow tím ovládáte. Díky tomu nemusíte pak platit úroky z kontokorentu. Jste-li podnikatel a nakupujete na kreditní kartu produkty, které potřebujete k podnikání, můžete si požádat o vrácení DPH, jestliže jste plátce DPH. Když byt vedete jako ateliér, můžete za odečet získat až 21%.

  1. Bankovní účty

Platíte v bance měsíčně nějaké poplatky? Už nemusíte! Náš srovnávač bankovních účtů vám vybere přesně takový, který vám bude vyhovovat. Studujete? Studentský účet může i vydělávat peníze! Vyplatí se, když chcete šetřit, přejít k některé nové bance. S nimi obvykle získáte zdarma všechny příchozí i odchozí platby. Některé mohou nabízet také výběry zdarma. mBank má například 3 výběry v ceně, když za pomoci debetní karty utratíte měsíčně víc jak 4000 Kč. Když máte účet u Equa bank a na účtu bude pohyb 10000 Kč a víc, pak jste zproštěni poplatku, který činí 99 Kč. Výběry z bankomatu máte také zdarma a to v neomezeném množství.

  1. Pojištění

Povinné ručení je povinné. Během minulého roku ceny rostly a ani v letošním roce to nebude vypadat o moc líp. Přemýšlíte, jestli máte nejvýhodnější a nejlepší povinné ručení? Stačí jen porovnat povinné ručení online. Díky tomu velmi ušetříte. Musíte přemýšlet také nad tím, zda je povinné ručení kvalitní a kryje vše, co má. Pravidelně cestujete mimo Českou republiku a sjednáváte si tak cestovní pojištění online? Ušetřit můžete například tím, že si zajistíte celoroční pojištění, které se dává k platební kartě. Toto pojištění vyjde na několik stovek a máte možnost levnější varianty, která je pro celou vaši rodinu. Opět přemýšlejte nad tím, co vše pojištění kryje.

  1. Hypotéka

Uvažujete nad tím, že si pořídíte hypoteční úvěr? Pak máte nejvyšší čas, jelikož ceny nemovitostí za poslední dobu mírně vzrůstají. Dostatečná motivace pro pořízení vlastního bydlení je i to, že úroková sazba je rekordně nízká. Jestliže uvažujete nad hypotečním úvěrem, banky vám budou pomalu nadbíhat a své nabídky vám předhazovat. Když budete dostatečně dobře vyjednávat, pak můžete úrokovou sazbu snížit o několik desetin procentních bodů.

  1. Jídlo, potraviny

Nejlevnější je když si vaříte a děláte jídlo sami. Je to totiž jeden z hlavních prostředků, pomocí kterých člověk za potraviny šetří. Když malinko poupravíte své stravovací návyky, nejenže ušetříte, ale navíc i děláte něco pro své zdraví. Kvalita potravin je také důležitá, před nedávnem byl také napsán článek o tom, zda se opravdu vyplatí kupovat potraviny, které jsou ty nejlevnější.

  1. Spotřební zboží

V neposlední řadě se musíte začít žít v moderní době a využívat internet. Mnoho produktů, které naleznete v běžných obchodech nebo velkých centrech jsou předražené a na internetu narazíte určitě na nižší cenu mnohdy ještě se slevou nebo nějaký bonusem. Je zapotřebí využívat více možností na kterých lze ušetřit mnoho peněz. Kouříte? Pak vyzkoušejte elektronickou cigaretu nejenže ušetříte minimálně 60% z Vaších nynějších výdajů, ale také ušetříte vaše zdraví.

Máte další tipy jak ušetřit peníze běžné věci? Budeme rádi, když se podělíte o své rady do komentářů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *