Finance Finanční rádce Jak vyzrát na exekuce Půjčky a úvěry

Insolvence pomoc pro Vaše dluhy

Insolvence pomoc pro Vaše dluhyDluhy jsou hrozbou pro každého, kdo má nějakou tu půjčku, hypotéku č úvěr. Ve chvíli, kdy přestanete své dluhy splácet, začnou se na Vás valit, začnou narůstat, k tomu se přidají poplatky za nezaplacení, sankce za prodlevy a dluh roste každým dnem. Co v takovou chvíli dělat, kdy dluh roste, vy nemáte na jeho splacení a neustále se tak motáte v dluhové spirále? Existuje insolvence, což pro Vás může být právě ono spásné řešení!

Co je to vlastně insolvence?

Insolvence nebo také oddlužení je zde pouze pro fyzické osoby nikoliv pro podnikatele. Laicky řečeno, o insolvenci může požádat jen ten, kdo si své dluhy nemá kvůli podnikání. Insolvence pomůže dlužníkovi s jeho dluhy. Podstatnou část jeho příjmu padne na splácení dluhů, dlužníkovi zůstane jen tolik, aby mohl pokrýt své životní náklady.

Minimálně musí splatit třicet procent svého dluhu. Samozřejmě není to jednoduché. Soudy nepovolují insolvenci všem, dlužník musí být slušný, bez záznamu a také musí prokázat, že se dluhů nedostal úmyslně, že se situace zhoršila.

Kdo si tedy může o insolvenci zažádat?

O insolvenci mohou požádat jen a pouze fyzické osoby. Insolvence fyzických osob znamená, že peníze nemohou být použity na účely podnikání. Proto nemohou podnikatelé o insolventní řízení požádat, nebude jim vyhověno. Při insolvenci získáte insolventního správce, který se bude starat o vaše finance na účtu. Jakmile se Vám insolvence potvrdí, musíte se smířit s tím, že budete vypsáni v seznamu dlužníků.

Nejdůležitější podmínky insolvence

  • Dlužník musí mít pravidelný a stálý měsíční příjem
  • Oddlužení není pro podnikatele, dlužník musí být fyzická osoba
  • Dlužník své závazky není schopen dále splácet
  • Dluhy musí být u více věřitelů
  • Dlužník musí mít čistý trestní rejstřík
  • Dlužník musí být odpovědný

Jak insolvence probíhá?

Prvním a důležitým krokem je uvědomit si problém a začít ho řešit. Musíte si podat žádost o insolvenci, kde Vám také dále poradí, jak postupovat, kam se obrátit, kde se zaregistrovat. Můžete také požádat o pomoc společnosti, které se oddlužením zabývají. Tyto společnosti Vám mohou pomoci, nebudete s tím mít tolik starostí, řeknou Vám hned, jaké papíry potřebujete, dost toho vyřeší za Vás. Ve chvíli, kdy podáte návrh na insolventní řízení, se zastavují veškeré exekuce. Dluhy už v tuto chvíli nemohou dále narůstat.

Vaše údaje budou veřejné

Jestliže je insolvence schválena, musíte mít na paměti, že všechny Vaše dluhy, problémy budou zveřejněny. To vše se objevuje na internetových stránkách, kde si to může každý prohlédnout. Insolvence osob seznam dlužníku, to je seznam, kde budete vypsáni, bude zde to, kde pracujete, jestli jste se přestěhovali, rozvedli, oženili, kdy jste přestali platit alimenty a podobně.

O autorovi

admin

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..