Finance Finanční rádce Jak vydělávat peníze

Kam uložit finance, které spoříme dlouhodobě?

Kam uložit finance?Finance jsou pro nás velmi důležité. Zjišťují nám životní standart a všechny potřebné věci, které k životu potřebujeme. Navíc také je rozhodně dobré finance spořit, protože člověk nikdy neví, co se semele a co se stane. Navíc spořit se dá téměř na cokoliv. Odborníci radí, že každý člověk by si měl spořit pro případ nečekaných výdajů, spořit na penzi, spořit na dovolenou, na nové bydlení, dětem na studia a podobně. Ovšem ne každý spoří, to je určitě jasné. Pokud si spořit chcete, je to rozhodně dobře. Ovšem víte, kam se které peníze hodí? My vám v následujícím článku poradíme!

Jak finance obecně dělíme

Finance obecně dělíme na dlouhodobé a krátkodobé. Dlouhodobé finance jsou ty, které spoříme po delší dobu, například po dobu deseti, dvaceti let. Jsou to obvykle finance, které použijeme na penzi, na studia pro dítě, na zahraniční pobyt pro dítě, na koupi nemovitosti a podobně. Proto je zde pro vás rozhodně důležité to, zda finance mají nízkou likviditu nebo vysokou likviditu. Nízká likvidita znamená, že si rozmyslíte, zda peníze vybírat budete, protože nízká likvidita znamená, že poplatky za nečekaný výběr budou dosti vysoké, což vás rozhodně odradí. Nízká likvidita naopak dává možnost vybírat peníze kdykoliv, ovšem je jasné, že úrok a případné šetření nebude tak výnosné.

Dlouhodobé finance

Je velmi důležité myslet na to, že chcete, aby peníze, které budete spořit, nějak pracovali, něco vydělali, abyste na tom, posléze, až peníze vyberete, byli dobře. Dnes je na trhu velká řada produktů, můžete tak zvolit přesně ten, který je pro vás ten nejlepší. Když budete takovéto produkty vybírat, vybírejte pečlivě, rovněž se můžete poradit s nezávislým finančním poradcem, který má v těchto oblastech větší přehled a spolehlivě vám také poradí.

Kam dlouhodobé finance uložit?

  • Termínované vklady
  • Stavební spoření
  • Životní pojištění se spořící složkou
  • Podílové fondy

Image: Money /freedigitalphotos.net

O autorovi

admin

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..