Rozmyslete si zda půjčku bez ručení nebo s ručením

Rozmyslete si zda půjčku bez ručení nebo s ručením
4.3 (86.15%) 13 Hlasování

Půjčka před výplatouPokud jste se rozhodli vzít si půjčku, musíte si nejprve řádně rozmyslet, jaký typ půjčky budete preferovat. Existují dva typy půjček a to buď s ručením nebo bez ručení. Každého poskytovatele půjčky bude zajímat, jestli můžete zastavit nemovitost, neboli touto nemovitostí ručit. Tato skutečnost následně ovlivňuje všechny podmínky získané půjčky. V případě zástavy nemovitosti s největší pravděpodobností získáte půjčku s výhodnějšími podmínkami (výhodná úroková sazba, nemusíte vůbec předkládat různé dokumenty a potvrzení), protože poskytovatel má jistotu v ochraně své investice. Všechno další vyjednávání bude snazší. 

Typ půjčky podle její výše

Dalším velmi důležitým kritériem je výše nebankovní půjčky bez doložení přijmu, na kterou chcete dosáhnout. Toto kritérium má skoro ve všech případech dopad na formu poskytnuté půjčky od dané organizace (forma s ručením nemovitého majetku tak forma bez ručení). Poskytovatel půjčky si musí být zcela jist, že půjčku budete řádně splácet.

Pokud se jedná o velkou půjčku, tak bývá stanoveno ručení v podobě zástavy nemovitosti, pokud se jedná o menší půjčky nebo od poskytovatelů, kteří ručení nevyžadují, budete muset splňovat velmi přísná kritéria nutná k obdržení půjčky. Tyto kritéria nelze žádným způsobem obejít. Mezi kritéria patří např.: doklad o potvrzení výši příjmu, výpis z rejstříku trestů, apod.

Výše půjčky, kterou požadujete následně ovlivňuje to, v jakém časovém horizontu půjčku obdržíte, jaká bude forma splácení, a také další atributy dané půjčky. Pokud se na celou věc podíváme z jiného úhlu, tak zjistíme, že existuje přímá úměra. Čím vyšší je Vámi požadovaná půjčka, tím více chce své peníze zabezpečit před možnými problémy (nemožnost splácení, atd).

Posouzení bonity žadatele

Velmi důležitým kritériem je také bonita žadatele. Každý poskytovatel půjčky si ve svém interním systému prověří žadatelovu dosavadní solventnost a také vyhodnotí možná rizika, která mohou v budoucnu nastat. Nejvíce prověřovaní jsou žadatelé o půjčku v bankovním sektoru. Klienti musí splňovat velmi důležité aspekty pro poskytnutí a vyřízení půjčky. Stává se také, že ačkoliv klient splňuje všechny požadavky, půjčku získat nemusí. Za přesný ukazatel můžeme považovat scóring, který slouží poskytovateli půjčky.

Pomocí scóringu lze jednoduše posoudit důvěryhodnost a solventnost (schopnost splácet své dluhy) klienta. V případě získání půjčky se zástavou nemovitostí je dokládání různých potvrzení o něco více benevolentnější než u ostatních případů. V tomto případě je možné získat půjčku i v případě, že klient měl v minulosti problémy se splácením předchozí půjčky.

Prověřování registrů

Společně s bonitou a solventností existují i různé registry dlužníků. Všechny bankovní i nebankovní organizace si prověřují své klienty právě v těchto registrech. Vzhledem k tomu, že existují také obdobné rejstříky dlužníků například u poskytovatelů mobilních služeb nebo také poskytovatelé různých medií, je opravdu velmi snadné se do těchto registrů dostat, třeba i velkým omylem. Některé společnosti, například nebankovní organizace s ručením nemovitým majetkem nejsou v prověřování klienta tak přísné a mnohdy u nich lze získat půjčku i bez prověření registru.

Riziko pro poskytovatele půjčky je obsaženo právě vhodným zajištěním poskytnutých finančních prostředků zástavou nemovitosti.

Sama zástava není riziko

Jestliže máte strach ze zástavy své nemovitosti, tak byste měli znát jednu důležitou informaci. Pokud se hodláte pravidelně hradit svoji půjčku, tak se nemusíte vůbec ničeho obávat. Pokud úvěr dlouhodobě hradit nebudete a vlastníte nějakou nemovitost, pak je naprosto jedno, jestli je úvěr se zástavou nemovitosti nebo není, protože ihned, jak poskytovatel zjistí, že jste vlastníkem nemovitosti, tak zahájí exekuční vymáhání dluhu a obrátí se na exekučního vymahatelný dluhu, který Vám Vaši nemovitost zabaví a nařídí na ni exekuci.

Výsledek je poté víceméně stejný, jako když máte úvěr se zástavou nemovitosti. Nicméně poskytnutí půjčky se zástavou nemovitosti jsou pro klienty výhodnější, protože je klientovi nabídnuto mnoho výhod.

 • Top půjčky pro rok 2019

  1 Top půjčka   Ferratum půjčka 5 Hvězdiček

  2 Top půjčka        Home Credit půjčka          4 hveždičky

  3 Top půjčka      Zonky půjčky - Když lidé půjčují lidem     4 hveždičky

  4 Top půjčka       https://poradcesfinancemi.cz/proficredit-pujcka-zde     4 hveždičky

One Response to Rozmyslete si zda půjčku bez ručení nebo s ručením

 1. Patrik napsal:

  Jednou jsem naletěl na špatnou rychlou půjčku, ale naštěstí se to vyřešilo. Pak jsem se zase dostal bohužel do nouze a musel si zase vzít nějakou rychlou půjčku. Využil jsem prostředků od http://pujckalusk.cz/ a s touto společností jsem neměl žádné problémy.Měl jsem od nich pvní půjčku a tu jsem měl bezúroční. Snad to někohu v budoucnu pomůže jako mě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.