Bydlení Finance Finanční rádce Nezařazené

Ceny hypoték stále klesají!

Ceny hypoték stále klesajíCeny hypoték neustále klesají a klesají. V jejich případě dokonce ani nejde říct, že stagnují, nebo že se zabrzdili. V srpnu byla průměrná úroková sazba 2,65% a v září už byla průměrná úroková sazba 2,54%. A to není vše, některé banky mají ve svých akčních plánech pro zákazníky velké lákadlo, tedy jejich nabídky začínají číslem jedna.

 

Úroková sazba jde stále dolů!

Fincentrum uvádí, že o hypoteční úvěr si v září požádalo víc lidí, než v srpnu. Přesněji v září si o hypotéku zažádalo 8302 lidí, tedy o 1787 více, než v srpnu. Měsíc září nepřinesl žádný pokles v oficiálních číslech, i tak pokles Hypoindexu zaznamenali všechny bankovní instituce. Akční nabídky, které jsou momentálně v kurzu, se tak plynule mění v individuální slevy. Říjen je měsíc, kdy se obecně čeká, že vzniknou konkurenční boje a tak se dá říci, že úroková sazba opět klesne.

Fincentrum spolu s Golem Finance si myslí, že konec roku úroková sazba dosáhne na dno a zároveň to neznamená, že dojde k rychlému nárůstu.  Naopak čeká nás několika měsíční oscilační období.

Nabídky bank jsou velmi výhodné!

Společnost UniCredit Bank prolomila dvouprocentní hranici. Jako první přišla se sazbou 1,99 při dvouleté fixaci. Všichni si mysleli, že toto je hranice minima, ale vše bylo jinak. Wüstenrot banka svou nabídku ještě snížila a nabízí 1,89 procent při fixaci tří let. Pokud dojde k refinancování, je to dokonce 1,79 procenta. Jako další banka, která prolomila dvouprocentní sazbu, je Equa bank. Ta nabízí 1,99% ročně. Když je hypotéka účelová, je to 2,09%.

Nabídky jsou tříletou a pětiletou fixaci. K tomu navíc můžete sjednat hypotéku 12 měsíců předtím, než je vyčerpaná. Když u UniCredit bank chcete fixaci na deset let, je úroková sazba 2,84 procent. Fixace na pět až deset let je u České spořitelny zajištěna úrokem 2,29.

Tato nabídka platí jak pro nové hypotéky, tak i pro refinancování a to do 30.11. Když u GE Money Bank aktivně využíváte svůj běžný účet, respektive máte měsíční obrat minimálně 15.000Kč, máte slevu 0,5%. Raiffeisenbank má své Hypodny, kdy hypotéku zlevní o 0,2%.

Navíc máte bonus za podpis smlouvy a to 4.000Kč. když si během Hypodnů na pobočce necháte vytvořit propočet a smlouvu podepíšete do 11.12.

 

O autorovi

admin

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..