Finance Nezařazené

Dotace pomůže vašemu podnikání

Dotace pomůže vašemu podnikání - Mida Consulting
Napsala admin

Rozjezd a udržování podnikání je finančně náročné. Podnikatelé často řeší finanční potřeby půjčkami, které později jejich byznys zatěžují. Při tom celou řadu projektů lze namísto úvěru financovat pomocí dotace.

Dotace podnikatelům, orgánům státní správy i jednotlivcům poskytuje celá řada institucí. Nejznámější jsou zřejmě dotace EU, v rámci nichž mohou podnikatelé získat zajímavé prostředky, nicméně existují i další zdroje jako investiční pobídky, norské fondy či národní programy.

Získání dotace je většinou proces na delší dobu. Je třeba počkat, až se vypíše ideální dotační titul, zpracovat žádost o dotaci, včas ji podat a pak už jen čekat na souhlasné stanovisko. V současné době lze takto získat zajímavé prostředky především na projekty spjaté s ochranou životního prostředí, snižováním energetické náročnosti, ale také s rozvojem podnikání a expanzí na zahraniční trhy.

Snížení energetické náročnosti pomocí dotací EU

Dotace pomůže vašemu podnikáníNedávno byla například vypsána velmi atraktivní výzva na podporu fotovoltaických systémů pro vlastní potřebu podniku s možností akumulace energie. Cílem je, aby podnik dokázal část své energetické spotřeby pokrýt z vlastních zdrojů pomocí solárních panelů. Nezáleží při tom na tom, zda žadatelem je malý podnik s několika zaměstnanci či velký hráč s množstvím výrobních hal a miliardovým obratem – na dotace dosáhnou všichni. Malé podniky ale získají mnohem výhodnější podmínky.

U malého podniku dosahuje míra podpory pomocí dotace EU 80 % způsobilých výdajů. U středních je tomu 70 % a u velkých 60 %. Čím větší tak podnik je, tím větší část musí uhradit z jiných zdrojů. Naopak malí podnikatelé jsou zvýhodněni.

O dotaci je možné žádat již nyní, příjem žádostí začal 2. 1. 2018 a skončí 30. 4. 2018. Pokud vás zajímají podrobnosti tohoto programu nebo byste rádi získali jiné prostředky pro vaše podnikání, můžete kontaktovat specialisty z MIDA Consulting. Poradí vám ideální dotační program pro vaše potřeby v a případě zájmu s vámi sepíšou úspěšnou žádost o poskytnutí dotace.

O autorovi

admin

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..