Finance Finanční rádce Nezařazené

Návod: financování účtu a obchodování u IQ Option

Návod: financování účtu a obchodování u IQ Option
Napsala admin

IQ Option je jedním z nejznámějších brokerů na binární opce. Důvodů je hned několik: nízký požadovaný vklad, minimální transakce od 1 dolaru, pokročilá obchodní platforma nebo bezplatný testovací demo účet. Společnost je navíc regulovaná úřadem CySEC a registrovaná u ČNB, takže má povolení působit na českém trhu.

Nevýhodou ale je, že IQ Option nepodporuje češtinu. Proto jsme připravili pro budoucí klienty IQ Option návod, jak používat platformu a jak aktivovat obchodní účet.

Vytvoření účtu a ovládání platformy

Nový účet si můžete vytvořit na webu brokera. Stačí vyplnit jméno (First name) a příjmení (Last name), email (ten slouží jako kontakt i jako přihlašovací jméno) a heslo (Password). Hned po registraci získáte přístup k webové obchodní platformě, která se nestahuje ani neinstaluje. Spustíte ji tlačítkem „Trade Now“. Pokud je platforma pomalá, můžete si stáhnout verzi pro stolní počítače – registrace, reps. vytvoření účtu je podrobně popsáno například zde.

Po spuštění platforma chvíli načítá. Po načtení uvidíte velké okno s grafem a různé panely po stranách. Pravý panel slouží k vytváření transakcí. V panelu si zvolíte čas exspirace (Time) a velikost investice (Amount). Dále se v panelu zobrazuje velikost zisku (Profit). Pokud čekáte růst ceny, otevřete transakci zeleným tlačítkem CALL. Pokud čekáte pokles ceny, zvolte červené tlačítko PUT

V levém panelu můžete přepínat mezi transakcemi aktivními (Open Positions) nebo uzavřenými (Trading History). Další záložky jsou chat, statistiky obchodníků, turnaje a zprávy z trhu (Market Analysis). V levém horním rohu grafu si vybíráte aktivum (Select asses) – zde naleznete například forex, kryptoměny či binární opce.

V dolní části grafu jsou analytické nástroje. Celou platformu si můžete vyzkoušet bez rizika na testovacím účtu. Podobnou obchodní platformu ale s českým překladem provozuje broker Binatex. U něj jsou minimální transakce také pouze $1, ale na platformě je nižší profit a navíc broker není regulovaný.

Náhled do platformy IQ Option

Vklad peněž a ověření účtu

Vklad peněz na obchodní účet provedete přes záložku Deposit. Z dostupných platebních metod („Payment method“) si zvolíte způsob, kterým chcete peníze vložit. Nabízí se buď platební karty nebo elektronické peněženky (NETELLER, Skrill, Sofort, WebMoney). Pak si vyberte libovolnou částku vkladu (od 10 do 10,000 USD). Následně musíte potvrdit obchodní podmínky a přistoupit k samotné platbě („Proceed to Payment“), kde vyplníte údaje o platební kartě nebo elektronické peněžence.

Ještě před vkladem si ale účet ověřte. Po přihlášení do účtu se vám bude zobrazovat červená varovná tabulka „Your account is not verified“ (Váš účet není ověřen). Klikněte na tuto tabulku a potvrďte svůj email a telefon. Obratem obdržíte email a SMS s kódem pro ověření. Pak musíte vyplnit osobní údaje (jméno, příjmení, adresu bydliště a datum narození). Pokud nevíte, do které kolonky patří který údaj, použijte internetový překladač. Pak vyplníte dotazník ohledně vašich zkušeností s obchodováním.

Posledním krokem je kontrola zadaných údajů. K tomu si připravte kopie občanského průkazu (nebo pasu/řidičáku) a faktury za energie/výpisu z bankovního účtu. Kopie budete odesílat elektronicky, takže je můžete nafotit mobilem. Všechny údaje musí být ale čitelné. Tyto dva dokumenty pak nahrajte do svého účtu. Jakmile verifikaci dokončíte, můžete vkládat i vybírat peníze. Důkladné ověření účtu vyžadují všichni regulovaní brokeři, takže se nejedná o nic neobvyklého.

O autorovi

admin

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..