Finance Nezařazené Půjčky a úvěry

Půjčit si nebo si nepůjčit na Vánoce?

Půjčka na vánocePůjčka na Vánoce rozdělila lidi do dvou pomyslných táborů. Každý tábor má na věc svůj názor, za kterým si stojí. Jedni říkají, že na Vánoce by si lidé půjčovat peníze neměli, vždyť poté budou peníze splácet řadu měsíců. A co když náhle přijdete o jeden zdroj příjmu? Do dluhové pasti se lidé mohou dostat velmi snadno. Druzí zase tvrdí, že Vánoce jsou jednou do roka a chtějí je dětem a i sobě udělat krásné, aby dětem svítily radostí oči a pod vánočním stromečkem našly ty dárky, o které si napsali Ježíškovi do dopisu. Kde je však pravda? Na to jsme se v tomto článku zaměřili.

Nic se nemá přehánět

Je pravda, že lidé často ve snaze udělat svým blízkým radost, kupují dárky, které jsou nad jejich finanční možnosti. Touha udělat někomu radost je mnohdy velmi velká a co bude pak? To už neřeší. Vánoce přeci nejsou o tom, že si nadělíte drahé a hodnotné dárky, ale o tom sejít se s rodinou, přáteli, obdarovat se drobnostmi a hlavně se radovat, že jsme všichni spolu. Lidé, kteří se před Vánoci bez pořádného rozmyslu zadluží, poté mohou mít problémy se splácením půjčky, zvláště splácejí-li už nějakou tu půjčku. Půjčka na Vánoce je podle některých zbytečnost, podobně jako půjčka na dovolenou.

Vánoce jsou hlavně o dětech

Nejčastěji si půjčují na Vánoce rodiče dětí. Chtějí jim připravit nádherné Vánoce, plné dárků a skvělých zážitků. I dospělí lidé se umí radovat jako malé děti, když pod stromeček dostanou věc, kterou si už dlouho přejí. Půjčka na Vánoce je tak pro tyto lidi jasným řešením svízelné situace, kdy před Vánocemi je v peněžence pár korun. Z této půjčky zařídí rodině krásné Vánoce. Splatit to vždycky nějak splatíte, tak se na pár měsíců omezíte, hlavně že Vánoce budou krásné a bohaté.

Pravda je někde uprostřed

A kdo má vlastně pravdu? To bohužel nelze jednoznačně říci. Každopádně je jasné, že pokud si chcete vzít jakoukoliv půjčku, měli byste si to pečlivě promyslet. Půjčka na Vánoce není výjimkou. Když víte, že půjčku splatíte, máte stabilní zaměstnání, víte, že například v lednu dostanete prémie, pak můžete o půjčce na Vánoce přemýšlet. Navíc je důležité si také promyslet to, kolik si půjčíte. Někteří si bez rozmyslu půjčují desítky tisíc a o pozdější splátky se nestarají. Když si půjčíte, tak částku, kterou jste schopni splatit. Přemýšlejte také nad tím, jak vysoké budou splátky, jestli to Váš finanční rozpočet unese. Půjčit si na Vánoce není nic, coby bylo nutně špatné. Nutné je si vše promyslet a zjistit, kolik jste schopni každý měsíc splácet.

O autorovi

admin

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..