Jak správně zvolit společnost, která vás oddluží?

Jak správně zvolit společnost, která vás oddluží?
4.6 (92%) 5 Hlasování

Jak na exekuceDoba je velmi rychlá. Lidé bohatnou rychle, ale také bohužel rychle chudnou. Finanční tíseň souvisí přímo s chudobou. Článek bude pojednávat o podnikání v oblasti oddlužování, ne však samotným problémem, proč vznikají lidem dluhy a zda si za tuto situaci lidé mohou sami, nebo je to prostě současnou situací.

Následující odstavce se zabývají způsoby, jak se člověk může zbavit dluhů. Zaměříme se na jednotlivé cesty, které vám s dluhy pomohou.

     1. Konsolidace neboli refinancování půjček

Konsolidace půjček, nebo chcete-li přefinancování je pro banky i nebankovní sektory možnost, jak získat nové klienty. Je však důležité si uvědomit, jestli je snížení měsíční splátky opravdu výhodné, nebo je to cesta na dno, kdy si se snížením splátek na svá bedra nakládáte také prodloužení doby splatnosti. Dříve, než tak učiníte, zamyslete se nad výhodností tohoto kroku ještě dřív, než si refinancujete svou půjčku k nové společnosti.

     2. Zbavení nemovitosti exekuce a to za účelem prodeje

Touto cestou se vydejte, pokud vaše dluhy nejsou vyšší jak celková hodnota vaší nemovitosti. Jestliže dospějete k tomuto řešení, prodej nemovitosti jen tak nezastavíte. Situaci je však nutno dobře promyslet, když je na nemovitost vypsaná exekuce, vězte, že kupec na tuto nemovitost nesežene úvěr. Banka jako instituce si do zástavy bere onu nemovitost a ta pak nemůže být exekučně zabavena. Společnost, která vám pomůže ven z exekuce vám jistě tímto krokem velmi pomůže. Myslete na to, že prodej nemovitosti není výhodný. Je lepší vlastní prodej, kdy z nemovitosti utržíte víc.

     3. Zasáhne třetí osoba v podobě investora

Zde záleží na výši dluhů, jelikož ty nesmí být vyšší než 50%, maximálně 60% nemovitosti. Díky této cestě máte šanci na to, abyste svůj majetek v podobě nemovitosti zachránili. Nutností je zajímat se o to včas a vykalkulovat dluhy na výši maximálně 60%.

     4. Vyhlášení osobního bankrotu

Poslední možností jak se dostat z dluhů je osobní bankrot. Když se doplácí poslední splátka, která je soudem určená, lidé začínají od nuly. Tato možnost je hojně využívána lidmi, kteří nevlastní nemovitosti. Když se pro tuto cestu rozhodnete, počítejte už dopředu s cenou patnáct až třicet tisíc korun. Je možné narazit na neziskové organizace, které vám tuto službu poskytnou zdarma. Respektive zpracují osobní bankrot.

Jak poznat, že je váš postup správný?

To, že jdete správnou cestou, vám naznačuje, že se společnost o vás zajímá jako o člověka, o vaší špatnou životní situaci. Ve chvíli, kdy se společnost zajímá o vás, chtějí vám pomoci, řeší vaší situaci a zjišťují od vás všechny informace, které potřebují, je jasné, že výsledek bude kladný. Sliby v tomto odvětví nejsou na prvním místě. O společnosti byste měli mít dostatek informací, rovněž by neměl být problém najít si reference na danou společnost.

Myslete na poplatky!

Dále se zabývejte poplatky. Placení poplatku dopředu, není na místě. Poplatky je lepší platit až za kroky, které pro vás společnost udělá. Tento krok bude pro oddlužovací společnost motivace k řešení vaší situace. Jasno musíte mít také v tom, za jaký úkon platíte. Klidně si nechte vystavit doklad za každou postupnou operaci a její platbu. Rozhodně nevolejte na zpoplatněné telefonní linky, abyste se s oddlužovací společností zkontaktovali. Vždy je lepší osobní kontakt a setkání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.