Nebankovní půjčky Půjčky a úvěry

Bankerat.cz – recenze, podvod

Bankerat.cz - recenze, poedvod
Napsala admin

Uvažujete-li v dnešní době o půjčkách, pak přijdete jistojistě na to, že není nic jednoduchého se ve velké nabídce úvěrových poskytovatelů orientovat. Banky svým klientům nabízejí finanční služby.

A vedle nich se objevují na trhu více či méně seriózní a důvěryhodné společnosti, které jsou jistou náhradou banky. My Vám přinášíme recenzi produktu. Ten na českém trhu figuruje už tři roky a jeho princip je zcela jiný. Produkt zprostředkuje půjčky osob soukromých a to mezi sebou navzájem.

Bankerat.cz co to je?

Tento projekt začal roku 2011 a jeho hlavní myšlenka je dát dlužníkům šanci vzít si půjčku. Investorům pak tento projekt nabízí zhodnocení jejich volných financí.

Jde o aukční portál pro poskytnutí a administraci půjček osob fyzických. A tyto osoby si půjčku vyřizují mezi sebou. Tedy jde o lidi, kteří mají nějaké volné peníze a chtějí, aby peníze jen tak neleželi doma a zhodnotili se. Žadatel o půjčku je rovněž běžný člověk, který chce nějakou alternativu k bankovním produktům. Velká výhoda se skví v tom, že se nevyužívají žádní zprostředkovatelé ani finanční instituce. Přesné znění půjčky si volíte Vy sami.

Jako žadatel o půjčku si mezi množstvím nabídek vybíráte Vy a takovou půjčku, která je pro žadatele nejvýhodnější a nejlepší. Ve chvíli, kdy žadatel o půjčku příjme nabídku, portál prověřuje žadatelovu bonitu. Jestliže investor půjčku schválí a dlužníkovi peníze převede, Bankerat se postará o administraci půjčky.

A stará se o ni až do chvíle splacení. Co vše administrace obnáší? Zajišťování smluvní dokumentace, zasílání upomínek, informování investora a kontaktování dlužníků. V těch nejhorších situacích pak pohledávku předává exekutorovi.

Pozitiva portálu Bankerat.cz pro dlužníky

Pro dlužníky existují velké výhody služby Bankerat.cz:

  • žádné skryté poplatky – všechno je velmi transparentní a smluvní dokumentace si přečtete předem, přesně víte, za jakých podmínek je půjčka poskytována
  • půjčky nejsou závislé na bance

Jaké výhody má Bankerat pro poskytovatelé půjček?

  • pro investory je nejdůležitější to, že se sami mohou rozhodnout, podle jakých podmínek své peníze půjčí
  • komplexní služby administrátora zajišťuje portál, což znamená, že se investor nemusí o nic zajímat a nic řešit
  • půjčky jsou určitý nástroj, který má potenciál vysoce zhodnocených finančních prostředků

Jak funguje Bankerat.cz?

Dlužník začíná nejčastěji tím, že si vybírá z velkého množství půjček tu, o kterou jeví zájem. Jedná se nejčastěji o tyto půjčky:

  • půjčka bez doložení příjmu
  • půjčka bez registru
  • půjčka s dokladem příjmů a s dokladem registru
  • půjčka se zástavou nemovitosti

V systému si žadatel zadává, jakou částku chce půjčit a také dobu splacení i maximální úrok. Poslední krok znamená vyplnit své osobní údaje. Díky nim tak administrátor ověřuje klientovi bonitu.

Jako druhý krok je zadávání nabídky poskytovatelem půjčky. Poskytovatel půjčky si tak na základě poptávky, kterou dlužník zadává, vybírá dle svého vlastního uvážení takovou poptávku, která mu nejvíc vyhovuje. Do rozhodnutí musí zakomponovat i parametry půjčky a bonity žadatele. Věřitel svému žadateli může nabídnout úrok nižší. Nabídnout musí částku stejnou či také nižší.

Bankerat poskytuje půjčky mezi soukromými osobami a je to velmi výhodné pro ty, kteří se řídí pravidly, které Bankerat vyžaduje.

Žadatel si mezi nabídkami vybírá tu, která je nejvýhodnější pro něj. Nabídek může přijmout i víc a to až do výše částky, kterou požaduje. Splácet bude vždy jen jednu částku za měsíc a to na jeden účet. Žadatel má přesně 21 dní na to, aby požádal o zaslání smlouvy o půjčce.

Ve chvíli, kdy Bankerat.cz má podepsanou smlouvu, ověřuje, jakou má klient bonitu. Podle toho se půjčka buďto schvaluje nebo zamítá. Jestliže se schvaluje, smlouva se zasílá k poskytovateli půjček a ten jí podepisuje. Jakmile obě strany podepíší, peníze jsou žadateli převáděny.

Existuje i uživatelský profil, kde je možno vidět historii dané transakce a taky její průběh. Vidí to i poskytovatel půjček i žadatel. Bankerat má za úkol žadatele upomínat a v krajních případech předávat exekutorovi.

Bankerat – je to podvod?

Uživatelé a jejich zkušenosti i mediální ohlas říkají jediné, že Bankerat je firma, která funguje dobře, nabízí určitý produkt, po kterém vzniká poptávka. Je vždycky dobré si pročíst smlouvu a dopředu se seznámit s podmínkami transakce, abyste později nebyli nemile překvapeni a to i ve chvíli, kdy jste žadatel nebo poskytovatel půjčky.

Poskytovatel půjčky by měl především myslet na to, jak to bude probíhat dál, když žadatel nebude včas splácet a žadatele o půjčku by zase mělo zajímat to, jaké jsou sankce za to, když se závazky nesplácejí.

Samozřejmě existuje určité riziko, kdy poskytovatel půjčky půjčí žadateli, jehož platební morálka není nejlepší a nesplácí stabilně své dluhy. I proto je dobré vědět, jak můžete své finance získat zpět a jak svou nabídku ošetřit tak, abyste získali o dlužníkovi co nejvíce informací. Je důležité se vyvarovat možným rizikovým transakcím bez zajištění zástavou nebo bez zajištění ručitele a to ve chvíli, kdy žadatel nemá vyhovující příjem a v registrech už záznam má.

Tvrzení, že Bankerat je podvod má na svědomí neznalost obchodních podmínek. Poskytovatelé půjčky mohli být zklamáni tím, že žadatelé své dluhy nesplácí. Nevyužili však další možnost zajištění půjčky nebo si nevyžádali dodatečné podmínky. Bankerat klade určité nároky na osobní odpovědnost na každého z poskytovatelů i žadatelů půjček.

Smluvní podmínky, na jejichž základě Bankerat.cz své služby poskytuje, stávající legislativě i dobrým mravům odpovídají. Nejde o podvod, jak je možno zjistit v určitých recenzích. Je důležité, co kupujete a také za jakých podmínek to kupujete, abyste ve výsledku nebyli nemile překvapení. Toto pravidlo platí u každého jediného produktu, finančního i toho nefinančního.

O autorovi

admin

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..