Chytrá karta neboli kontokorent od Česká spořitelny

Chytrá karta neboli kontokorent od Česká spořitelny
3.8 (76.67%) 6 Hlasování

Kreditní kartyKreditní karty jsou čím dál více vyhledávány. Zatímco na český trh se dostaly až v roce 1998, bankovní společnosti ve Spojených státech je nabízely již před několika desetiletími. První česká společnost, jež nabídla univerzálně přijímanou kreditní kartu, byla Česká spořitelna. Zpočátku o kartě nepanovalo přílišné povědomí, od roku 2 000 však začal zájem o kreditní kartu rapidně stoupat. I nadále drží prim Česká spořitelna, která poskytuje jeden z nejvyhledávanějších produktů. Je jím tzv. Chytrá karta. Její výraznou výhodou je v prvé řadě velmi nízký úrok. Uvažujete-li nad pořízením kreditní karty, vězte, že kreditní karty České spořitelny poskytují i řadu dalších výhod.

Co od chytré karty čekat ?

Chytrá karta pracuje na principu revolvingového úvěru nebo jinak kontokorent. Z kreditní karty České spořitelny lze, podobně jako u karet konkurenčních společností, čerpat úvěr a zároveň ho umořit. V bezúročném období je možné čerpat finanční prostředky bez jakéhokoliv úrokového navýšení. Nicméně pokud dluh nebude vyrovnán v této lhůtě, celková částka naroste o výrazně vysoký úrok. Proto je nezbytné si naplánovat, zda dlužnou částku budete schopni včas splatit. Pokud tomu tak není, nabízí se jako vhodnější řešení dlouhodobější půjčka (např. kontokoretní půjčka).

Další výhody Chytré karty

Kromě výhodného bezúročného období, jehož délka závisí na počtu využívaných služeb a může trvat až dva měsíce, nabízí Chytrá karta i řadu dalších výhod, jako je například možnost výběru až 500.000 Kč a také malý roční poplatek, který činí sto devadesát devět Kč. S kreditní kartou můžete také využít řadu slevových akcí. Použít ji můžete nejen k úhradě zboží v obchodních centrech, ale i k hotovostnímu výběru z bankomatu.

Přestože byla Chytrá karta velmi oblíbená a zákazníci o ni jevili velký zájem, byla 31. 9. 2012 stažena z nabídky Česká spořitelny. Do skončení platnosti kreditní karty ji ale mohou majitelé stále používat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.