Finance Finanční gramotnost Finanční rádce Jak vydělávat peníze

Digitální měny vytvářejí novou budoucnost

Digitální měny vytvářejí novou budoucnost
Napsala admin

Digitální měny vytvářejí novou budoucnostKryptoměny jsou novým fenoménem, který má potenciál změnit mnoho aspektů fungování lidské společnosti.

Brzy tomu bude už deset let od doby, kdy se zrodila myšlenka digitální a decentralizované měny založené na šifrování. Dnes už zřejmě každý zná její název, jmenuje se Bitcoin. Její hlavní myšlenkou byla kryptoměna, která nepodléhá žádné regulaci ani kontrole úzké skupiny lidí.

S postupem času se ukázalo, že tuto technologii, tak zvaný blockchain, lze využít pro mnoho další aplikací. Základním principem je decentralizovaná a šifrovaná databáze, která obsahuje všechny transakce uskutečněné v rámci dané sítě.

Vedle Bitcoinu mezitím vznikly stovky dalších digitálních měn a další neustále vznikají. Některé nemají žádný reálný smysl, jiné mají ambice změnit například fungování mezinárodních finančních převodů. Mnozí přirovnávají současný rozmach kryptoměn boomu internetu ze začátku tohoto století. I proto panují obavy, aby se nenafoukla bublina digitálních měn, která jednou splaskne.

Z minulosti si tedy můžeme vzít ponaučení a uvědomit si, že sektor kryptoměn nemůže růst věčně nebývalým tempem jako doposud. Zároveň platí, že je zde nová příležitost pro investování, které nám může zhodnotit kapitál. A stejně jako každé jiné investování je i obchodování s digitálními měnami spojeno s riziky.

Vyzkoušet si obchodování je možné na demo účtu třeba na binární opce nebo CFD. Na něm si nejlépe ověříme, jestli dokážeme předpovídat cenové pohyby s potřebnou úspěšností, zároveň bychom si také měli naplno uvědomit rizika, která z takových investic plynou.

Binární obchodování ale není jedinou možností, jak spekulovat na cenového pohyby tohoto nového digitálního aktiva. Můžeme jej totiž koupit také přímo na burzách kryptoměn nebo při ICO. To je ovšem věc, kterou si nelze otestovat na cvičném účtu, proto je nutné mít vše dobře promyšlené.

Držení digitálních měn mnohé investory láká proto, že hledají další bitcoin, tedy měnu, která z hodnoty několika málo centů vyroste na tisíce dolarů. Většině měn se to nepodaří, ale některé skutečně už mnohonásobně zvýšily svoji hodnotu během několika měsíců či několika málo let. A to jsme teprve na začátku této nové digitální éry.

Obchodování s digitálními měnami tedy představuje novou a velkou příležitost. Ale jak už bylo řečeno, ať už obchodujete přes binární opce, jiný investiční nástroj, nebo nakupujete měny přímo, dbejte zvýšené opatrnosti, která musí vycházet ze skutečnosti, že investiční obchodování je rizikové. To znamená, že můžete dosáhnout zisků, nebo také můžete přijít ke ztrátě, která váš obchodní kapitál zmenší.

O autorovi

admin

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..