Rusňákova DRFG a obezřetné investice

Rusňákova DRFG a obezřetné investice
Hodnocení článku

C:\Users\Gony\Desktop\Pro propagaci\Články na placenou propagaci\StovkomatKaždý z nás se snaží vydělat peníze, a pokud je investuje, chce nést co nejmenší riziko s vysokým výnosem. Investice do fondů se zakladateli společnosti DRFG v současné době daří zajišťovat prostřednictvím vlastní distribuce. Dluhopisy a fondy si na trhu vybudovaly velkou důvěryhodnost a podle výsledků, ohlasů, diskuzí i recenzí mají skvělou výkonnost.

Dluhopisy si vedou dobře a o fond zaměřený na reality je velký zájem. David Rusňák se bude snažit se svým týmem růst jednotlivých fondů urychlit a na palubě jeho lodi (nezaměňovat s letadlem) v podobě společnosti DRFG se opět budou dít velké věci, které investoři jistě ocení.

Změny ve formách kolektivního investování

V poslední době se Češi přestali bát investovat a zlepšila se i finanční situace. Jsou ale stále obezřetní. Proto nabízí investiční skupina DRFG od Davida Rusňáka oba své podílové fondy v konzervativním duchu. Záměrně nešlo o investování prostřednictvím akcií a jiných volatilních instrumentů. Výdělek se pohybuje obvykle kolem 4 až 5 % ročně. Během posledních 3 let se objevilo mnoho alternativních druhů investic. Hodnota bitcoinu se za uplynulý rok zvýšila 5x.

O takovém zhodnocení se normálním investorům v konzervativních instrumentech ani nezdá. Tato spekulace s sebou nese zároveň i obrovské riziko propadu. Lidé dnes investují i do exotických produktů, jako jsou vína, známky i automobilové veterány. Češi ale zůstávají věrní konzervativním nástrojům a alternativní způsoby letí spíše v zahraničí.

Změna investičního chování

V zahraničí je vidět trend přechodu z aktivních forem investování k pasivním. Lidé tolik nesvěřují prostředky portfolio manažerům, kteří s nimi aktivně nakládají, zhodnocují je a poráží výkonnost trhu, ale zhodnocují je prostřednictvím pasivních instrumentů. Zde sledují výkonnost celkového balíčku a portfoliového koše nebo pak výkonnost amerických indexů. Neinvestují do konkrétních akcií na burze, ale celkově do ekonomiky. Češi jsou stále stejně spořiví, bohatší než dříve a také více vydělávají.

V průměru investují asi 350 000 korun. Jednorázový vklad investuje asi ½ klientů, zatímco ⅓ lidí přispívá pravidelnými vklady. V začátku do fondů vloží jednorázově 10 000 až 100 000 a pak měsíčně zasílají 500 až 2 000 korun. Investice mají všeobecně vzestupnou tendenci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.