„Vychytávky“ jak ušetřit!

„Vychytávky“ jak ušetřit!
4.7 (93.33%) 6 Hlasování

„Vychytávky“ jak ušetřit!Otázka „Jak ušetřit?“ vrtá v hlavě téměř 80. % populace. Je veliká spousta možností, ale ne každý si dokáže vybrat, či přijít na tu správnou. Některé domácnosti řeší úspory až po vyúčtování za elektřinu, plyn či vodu, někdo celoročně a jiné každý měsíc před výplatou. Ve všech uvedených případech to nemá smysl, jestliže se o tom jen bavíte, ale ve skutečnosti se nic neděje.

 

Řekněte „DOST!“ zbytečným výdajům!

Jděte si za tím, co doopravdy chcete a potřebujete. Jestliže potřebujete snížit náklady domácnosti, prostě se v klidu s rodinou posaďte a řekněte jim, co si myslíte a jak by bylo dobré, aby to fungovalo. Samozřejmě, že úplně zakazovat hygienu, světlo či teplo je hloupost, ale kdyby jen trochu každý z nich snížil své nároky, tak ročně ušetříte pár tisíc korun na víc.


Co je špatně:

–            Zbytečné světlo v místnostech, kde nikdo není.

–            V místnosti může svítit jen jedna lampa, není nutné používat i lustr.

–            Soustřeďte se na úsporné žárovky.

–            Pozor na dovírání vodovodních baterií.

–            Není nutné, aby po celou dobu čištění zubů tekla voda proudem.

–            Plná vana jen jednou za čas prospěje, aspoň se na rochnění budete více těšit.

–            Co si dát sprchu místo koupele?

–            Praní jen jeden den v týdnu je mnohem efektivnější, udělejte si pracím dnem například sobotu a uvidíte, že se vypere méně. Pračka je úplně naplněná, protože je čím ji naplnit.

–            Není nutné mít každý den teplou večeři či nový oběd. Uvařte si více gulášku, který vám vydrží aspoň dva dny.

–            Zastavte plýtvání. Co nesníte, můžete zmrazit.

–            Pokud jste kuřáci a kouříte v bytě, choďte ven, na balkon, či kuřte z okna. Vykouříte méně, protože do zimy nebo přílišného vedra se nikomu nechce tak často a má to i další výhody. Zdi nejsou žluté a zápach z bytu je pryč.

–            Nekupujte zbytečnosti. Obejdete se bez kofoly a coca coly. Místo nich můžete koupit něco levnějšího a zdravějšího například ochucenou minerální vodu.

–            A pokud si rádi dáte sklenku výborného vína, je to jen dobře. Dokonce i lékaři doporučují jednu až dvě sklenky vína denně, ale přece by vám mohlo stačit víno za 120,- Kč místo vína za 350,- Kč s tím, že si dáte jen sklenku nebo dvě a zbytek uschováte do lednice na zítra.

Co vy na to, myslíte si, že by to mohlo fungovat?

Není to snadné, naučit se žít skromněji, ale uvidíte sami, kolik vám to ročně ušetří peněz. Můžete si dokonce vést zápisník a uvádět si kolik jste za ten den ušetřily. No, když to spočítáte za měsíc nebo za rok, budete nadšení a za ten úsměv to přeci stojí. Vím, že je zde spoustu pochybností, zda to zvládnete, ale stačí pevná vůle a půjde to samo.

Image: Money /freedigitalphotos.net

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.