Jak ušetřit na telefonních účtech?

Jak ušetřit na telefonních účtech?
4.8 (95%) 8 Hlasování

Jak vybrat správného mobilního operátoraMomentální situace na trhu s českými mobilními tarify se pomalu, ale jistě zlepšuje. Česká republika je však i po příchodu virtuálních operátorů řazena k těm nejdražším na trhu z pohledu cen v Evropě. A to virtuální operátoři zlevnili zhruba o polovinu. Porovnání nákladů na telefonování probíhá tak, že se využije cena tarifu a průměrný plat. Z toho poměru vychází procentuální hodnota a právě ta Českou republiku řadí mezi nejdražší v Evropě.

Česká republika má tři hlavní operátory a navzájem jsou si i konkurenti. O2, T-Mobile a Vodafone. Své služby také nabízí mnoho virtuálních operátorů jako například U:fon, Blesk Mobil, ČEZ mobil, LAMAmobile, RWE mobil, Tesco Mobile, Centropol Telecom, Fast Mobile, Gorilla Mobil a další. Abyste se v tom všem orientovali, můžete využívat tarifomat.cz. Zde je nabízena služba, která zákazníkovi nabídne vhled do problematiky mobilních tarifů.


Chcete si sami vybrat tarif?

Pokud chcete bojovat sami za sebe, je dobré se o mobilní tarify zajímat sami, na vlastní pěst. Jestliže máte mobilní tarif u jedné ze tří konkurentů – O2? Vodafone nebo T-Mobile, tak je rozhodně dobré zajít si na nejbližší prodejnu a informovat se o možnosti upravit si svůj mobilní tarif podle vašich aktuálních potřeb. To je pro vás první krok k levnějšímu tarifu. Často se vám na prodejně budou snažit nabídnout mnoho různých balíčků, které jsou však ve většině případů neúsporné. Druhým krokem je oznámit svému momentálnímu operátorovi, na prodejně nebo na telefonní lince, že vám konkurenční společnost nabízí levnější služky a že si chcete přenést své telefonní číslo k nim.

Své tvrzení podložte tím, že u společnosti využíváte internet nebo televizi. Váš operátor si nemá jak ověřit, jestli jste nabídku skutečně dostali. Během několika dní vás bude kontaktovat centrum péče o zákazníka a nabídne vám tarif, který pro vás bude o dost výhodnější. Operátoři bojují o každého zákazníka a stálý zákazník je pro ně přínosem, proto ho nechtějí ztratit. Operátoři ví přesně, jak to na českém trhu funguje.

Tip – Mezi nejlepší porovnávače mobilních operátorů patří zejména tarifomat.cz.

One Response to Jak ušetřit na telefonních účtech?

  1. Patrik napsal:

    Zrovna před chvíli jsem si zařídil slušný paušál u jiné společnosti, jelikož mám Bonerix a je už neuvěřitelné jak tupé lidi zaměstnávají na call centru a jaké pokuty dávají. Přes tarifomat už mám asi půl roku přenosný internet a vše klape jako hodinky. Všem doporučuji porovnají všechny nabídky jednají s vámi jako se zákazníkem a ne s povlem a vše vyřídíte rychle.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.