Finance

Operativní leasing Škofin – vyplatí se takto automobil?

Operativní leasing Škofin
Napsala admin

Přemýšlíte nad koupi nového automobilu? Nemáte však finance a půjčku si brát nechcete? Chcete své volné prostředky využít výhodněji a nechcete investovat do nákupu nového auta? Pak je přímo pro Vás určen operativní leasing.

Tahounem ekonomiky je automobilový průmysl. Dalo by se říci, že část zájemců o nové auto už ho nechce pořizovat za hotové peníze. Nicméně využít úvěr také není pro všechny. Zafinancovat auto za pomoci operativního leasingu má určitě své výhody, ale i nevýhody.

Jde o velmi oblíbenou formu financování v posledních letech a to jak u nového tak i u ojetého auta. Pro tento rok se výrobci aut a leasingové společnosti domluvily a tuto formu zafinancování auta umožnili využít i fyzickým osobám, tedy běžným občanům.

Operativní leasing je velmi podobný klasickému pronájmu. V něm klient nechce získávat auto do svého osobního vlastnictví. Jakmile leasing skončí, auto se leasingové společnosti vrátí.

Operativní leasing Škofin

Do finanční skupiny Volkswagen patří společnost Škofin. Své služby nabízí zhruba od poloviny roku 2014. Pokud se objeví zájemce o auto má možnost si vybírat a to z nabídky skladových vozů, popřípadě si vybere z určitých modelů a konfigurací.

Ty samozřejmě musejí být nabídnuté v rámci leasingu. Zájemce o auto tak při objednávce vozidla nemusí platit žádnou kauci, nemá starosti a administrativou, kterou vyžaduje přepis a také nemusí řešit pojistku. Jakmile auto převezme fyzicky a taky administrativně, nic už nebrání v jeho dalším používání.

Je to skutečně výhodné a vyplatí se to?

Jako výhodu, můžeme označit to, že během celé doby pronájmu je vozidlo v běžné záruce. Ve chvíli, kdy se objeví problémy, které nejsou zaviněny uživatelem, pak jen najdete příslušný autorizovaný servis a problémy se odstraní. Auto je pojištěno a to i běžným povinným ručením a i havarijním, takže v případě nehody jste chráněni. Když sjednáváte leasing, domlouváte si spoluúčast. Leasingová smlouva má přehledně uvedené částky. Uživatel tak přesně ví a vidí, kolik za pronájem zaplatí a kolik zaplatí za pojistku.

Pořizovací poplatky jsou u operativního leasingu nulové. Zde zaplatíte jenom za pronájem automobilu!

Stane-li se Vám nehoda, dodržujete zákonné povinnosti. K tomu navíc je nutní informovat centrálu poskytovatele a domlouvat s ním další postup, tedy odtah auta, výběr servisu, kde auto necháte opravit. Je totiž nutno po ukončení leasingu auto vrátit v původním stavu, i když i tak se však počítá s jistou mírou opotřebení. Jestliže se po převzetí objeví nějaká závada a zjistí se, že vznikla špatným zacházením majitele, pak se musejí náklady na odstranění uhradit. Často to bývají závady, které jsou v havarijní pojistce zahrnuté a tak jsou kryté z velké části.

Operativní leasing Škofin – Rapid, Fabia nebo chcete jiné auto?

Jako nevýhoda operativního leasingu se jeví asi cena. Ta pro určité lidi nemusí být přijatelná. Jestliže přepočteme roční splátky, stojí za uvážení, jestli je nutno použít vlastní prostředky, které se obvykle dají využít jiným způsobem. Můžete využít operativní leasing a každý rok si vyzkoušet nový a nový automobil.

Tento druh financování se vyplatí také automobilovým společnostem, díky tomu se trh s novými auty oživuje. Ve chvíli, kdy se auto vrátí z leasingu, se vozidlo nabízí prodejcům. Ti jej pak mohou výhodně nabídnout jiným uživatelům a to buďto prodejem nebo najdou jiný způsob, jak auto financovat.

O autorovi

admin

1 Komentář

Přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..